Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 15:13 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Usługi

Czy opłaca się kupować maszynę do cięcia styropianu

Ze styropianu bardzo powszechnie korzysta branża budowlana i wykończeniowa. Ten popularny materiał świetnie sprawdza się między innymi do ocieplania różnych budynków, dlatego jest on niezwykle chętnie w takiej postaci wykorzystywany. Przeważnie jest oferowany w płytach o wymiarach 50 na 100 cm, i grubości od paru milimetrów do nawet kilkunastu centymetrów. Aby dobrze ułożyć styropian na ścianach, często pojawia się potrzeba jego docięcia. Oczywiście można to robić nożem albo piłką, lecz po pierwsze tak zrobione krawędzie raczej równe nie będą, a za tym trzeba się liczyć ze sporą ilością zanieczyszczeń.

Dlatego też w każdej z firm zajmujących się tego typu pracami z pewnością przydatna będzie maszyna do cięcia styropianu. Takie maszyny nie są drogie, a znacząco pozwalają przyspieszyć tempo robót oraz poprawić ich precyzję. Ich zasada działania jest bardzo prosta. Cięcie styroduru realizowane jest nagrzanym do odpowiedniej temperatury drutem.

Dzięki temu krawędzie, które powstają są proste, równe i praktycznie bez strzępień, a oprócz tego podczas pracy nie ma żadnych niepotrzebnych odpadów. Drut oporowy podłącza się do specjalnego zasilacza, przeważnie o mocy między 150W a 250W. Dużym plusem tej technologii jest też szybkość i wygoda codziennej pracy. Samo cięcie przebiega sprawnie, dużo szybciej niż ręcznie za pomocą noża. Poza tym solidna gilotyna do cięcia styropianu będzie miała jeszcze parę ciekawych funkcji, które świetnie się sprawdzą w nietypowych przypadkach.

Jedną z nich jest możliwość cieniowania styropianu, czyli wykonywania dwóch płyt z jednej grubszej. W takiej sytuacji drut unieruchomiony zostaje na odpowiednim poziomie, a potem operator tnie arkusz styropianu na pół. W wielu przypadkach może się też przydać opcja wycinania rozmaitych kształtów, a z kolei to możliwe będzie przez ustawienie oporowego drutu pionowo. Biorąc pod uwagę wymienione zalety zakup tego typu urządzenia powinien stać się jedną z ważniejszych spraw w przypadku każdej firmy, która pracować będzie przy styropianie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Close