Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 12:50 Inne

Energetyczne świadectwo – kto powinien się postarać o jego wykonanie

Od pewnego czasu kładzie się coraz większy nacisk na tematy wiążące się z ekologią i oszczędzaniem energii. Również to dotyczy domów, mieszkań i najróżniejszych obiektów, które przecież każdej zimy muszą być ogrzewane aby zapewnić odpowiednią temperaturę. Lecz ilość niezbędnego do tego ogrzania ciepła zależy od kilku czynników. Z pewnością dużą rolę odgrywa to, z jakiego materiału został wykonany budynek oraz jakie ma ocieplenie i okna. Z tego też powodu od jakiegoś czasu obowiązują u nas przepisy związane ze świadectwami energetycznymi. Jeszcze do niedawna obowiązywały one tylko na obiekty wybudowane po 2009 roku, lecz po niedawnych zmianach ten obowiązek został rozszerzony o starsze. Są one chociażby konieczne w przypadku wynajmu albo zakupu nieruchomości.

W takim przypadku Świadectwo energetyczne Rumia przekazane musi zostać przy podpisywaniu umowy, niewywiązanie się z tego obowiązku jest zagrożone grzywną. Następne zmiany, jakie niewykluczone że niedługo będą obowiązywały, idą w tym kierunku, że Świadectwa energetyczne Włocławek będą musiały posiadać wszystkie bez wyjątku budynki, nieważne czy ktoś planuje je sprzedać albo wynająć, czy niekoniecznie. Na szczęście obecnie nie ma żadnego problemu z wykonaniem takiego świadectwa, bo na naszym rynku działa wielu audytorów którzy się tym zajmują.

Ceny usług też nie są jakieś bardzo wygórowane, przede wszystkim zależą od lokalizacji oraz rozmiaru budynku. Za zrobienie świadectwa niewielkiego mieszkania trzeba będzie zapłacić od trzystu złotych, ta kwota może jednak kilkukrotnie wzrosnąć w przypadku wielorodzinnych budynków. Brak takiego dokumentu będzie się wiązał z koniecznością otrzymania grzywny, a jej maksymalna wysokość wynieść może nawet pięć tysięcy, czyli dużo więcej niż cena za zrobienie świadectwa. Świadectwo energetyczne informuje przede wszystkim o tym, jak duże jest zapotrzebowanie obiektu na energię. Przede wszystkim związaną z ogrzewaniem i ewentualnym chłodzeniem w lecie, lecz również podgrzewaniem wody i oświetleniem.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)
Close