Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 08:35 Dom, Ogród

Jak dobrać system klimatyzacji do niedużego mieszkania

Letnie upały doskwierają coraz bardziej mieszkańcom naszego kraju. W okresie wakacji temperatura w dzień niejednokrotnie przez dłuższy okres czasu przekracza 30 stopni, przez co każdy szuka jakiejś ochłody. Największy problem mają z tym osoby mieszkające w blokach, szczególnie od południa. W ostatnim czasie decydują się oni jednak coraz częściej na zamontowanie klimatyzacji, chociaż nie zawsze będzie to prostą rzeczą. Z uwagi na to, że blokami zarządzają wspólnoty mieszkaniowe lub spółdzielnie, to nie w każdym przypadku dostanie się zgodę na montaż całego zestawu. Lecz nawet wtedy są możliwości na znalezienie wyjścia z tego typu, na przykład instalując klimatyzator z funkcją grzania na podłodze balkonu.

Wówczas zgody związane z przymocowaniem zewnętrznej jednostki do ściany potrzebne nie będą, ale trzeba wtedy zadbać o systematyczne pozbywanie się skroplin. Tak więc klimatyzacja do mieszkania 50m2 to dobre rozwiązanie do montażu w budynkach wielorodzinnych, zwłaszcza że na naszym rynku jest dostępnych dużo urządzeń nadających się do tego celu. Różnią się one parametrami, zakresem funkcjonalności oraz oczywiście ceną montaż, dlatego też należy odpowiednio dobrać potrzebne podzespoły. Przede wszystkim istotna jest moc, jaka zależeć będzie od powierzchni do chłodzenia. Jeżeli ona nie przekroczy 40 m2, to bez problemów powinien wystarczyć zestaw o mocy 3.5 KW, przy większych mieszkaniach potrzebne będą trochę mocniejsze urządzenia.

Warto również zwrócić uwagę na inne funkcje, jakie mocno mogą zwiększyć wygodę użytkowania klimatyzacji, ale też mają wpływ na cenę. Podstawowy zestaw można już kupić za mniej więcej trzy tysiące, do tego doliczyć trzeba jeszcze instalację. Dobrym pomysłem jest zrobienie wszystkiego zimą, wówczas liczyć można na jakieś rabaty i szybki termin realizacji. Jeśli ktoś się nie zna na tym, to samodzielnie będzie mu ciężko zrobić takie prace, dlatego trzeba będzie zatrudnić do tego wyspecjalizowaną firmę, na przykład taką jak cold-man.pl, jaka w razie potrzeby także doradzi w wybraniu najodpowiedniejszego rozwiązania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)
Close