Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 11:13 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Motoryzacja, Transport

Jak uniknąć nieplanowanych kosztów przy wynajmie samochodu

W pierwszej chwili pożyczenie samochodu jest bardzo proste – wystarczy złożyć podpis na umowie, odebrać pojazd, a po powrocie się rozliczyć. Jednak w praktyce okazuje się często, że z uwagi na jakieś przeoczenia trzeba nagle zapłacić znacznie więcej niż się pierwotnie zakładało. Po pierwsze wynika to z faktu, że wynajmujący nie czytają dokładnie umowy, a później mają ogromny żal do wszystkich dookoła a nie do siebie. Każda Wypożyczalnia samochodów ustala własne zasady wypożyczenia, a te przeważnie znajdują się w umowie.

Dlatego też umowę taką trzeba przeczytać bardzo dokładnie przed rozpoczęciem jazdy, a jeżeli będą jakieś wątpliwości, to wyjaśnić je od razu. Jeśli zapomni się o tym, to może się okazać, że taki wynajem auta lotnisko Rzeszów – Jasionka wyjdzie znacznie drożej niż to co pisze w cenniku, chociażby z uwagi na przekroczenie limitu przejechanych kilometrów na dzień. Takie limity są standardem w większości wypożyczalni, i po ich przekroczeniu naliczone zostają dodatkowe opłaty, niejednokrotnie dość wysokie.

Trzeba też zwrócić uwagę na to, przez ilu kierujących samochody na wynajem z konkretnej wypożyczalni mogą być prowadzone. Ograniczenia tego typu też pojawiają się dość często w zapisach umów, a ryzyko jest takie, że w przypadku niezgłoszenia innego kierowcy i jakiejś stłuczki trzeba będzie ponieść koszty naprawy. Koniecznie przyjrzeć się też trzeba, jak przestawia się temat ubezpieczenia. Z reguły typowe polisy mają wkład własny w dużej wysokości, jaki da się przy niewielkiej dodatkowej opłacie znieść.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close