Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 11:37 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Jakie są wersje maryśki?

Gandzia, znana też jako konopie indyjskie, to flora zawierająca ponad 100 związków sztucznych zwanych kannabinoidami. Dwa newralgiczne kannabinoidy występujące w marihuanie to tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). THC odpowiada za działanie psychoaktywne rośliny, w trakcie gdy CBD ma różnorodne właściwości lecznicze. Istnieją trzy kluczowe rodzaje marihuany: Sativa, Indica i Ruderalis. Każdy z tych rodzajów ma inne działanie oraz jest używany do innych celów. Sativa to kolosalna i zgrabna roślina o wąskich liściach.

Pochodzi z ciepłego i tropikalnego klimatu oraz jest uniwersalnie uprawiana w strefach równikowych, takich jak Meksyk, Kolumbia oraz Tajlandia. Odmiany Sativa są znane ze swoich unoszących na duchu oraz energetycznych efektów. Są często użytkowane w leczeniu przygnębień, zmęczenia i braku apetytu. Odmiany Sativa mają także wyższy stosunek THC do CBD, co oznacza, iż są bardziej psychoaktywne. Indica to niska oraz krzaczasta roślina o szerokich liściach. Wywodzi się z regionu Himalajów oraz jest powszechnie uprawiana w Indiach, Pakistanie oraz Afganistanie.

Odmiany Indica znane są ze swoich uspokajających i uspokajających efektów. Są w szeregu przypadków użytkowane w leczeniu strachu, niespań oraz bólu. Odmiany Indica mają niższy stosunek THC do CBD, co oznacza, iż są mniej psychoaktywne – nasiona mephisto genetics. Ruderalis to mała i mocna roślina, powszechnie napotykana w Rosji oraz Europie Środkowej. Nie jest w szerokim zakresie wykorzystywany do celów zdrowotnych bądź też rekreacyjnych, bowiem ma niską zawartość THC.

Niemniej jednak nieraz jest używany do hodowli szczepów hybrydowych, które łączą najlepsze cechy szczepów Sativa i Indica. Oprócz tych głównych typów marihuany są również odmiany hybrydowe, które powstają poprzez hodowlę różnych rodzajów szczepów Sativa i Indica. Szczepy hybrydowe mogą mieć szeroki zakres wyników, w zależności od szczepów użytych do ich stworzenia. Na przykład forma hybrydowa, która składa się w 50% z Sativa i w 50% z Indica, może mieć z większym natężeniem zrównoważony efekt, w czasie gdy odmiana hybrydowa, która składa się w 80% z Sativa i w 20% z Indica, musi mieć z większym natężeniem podnoszący na duchu oraz energetyczny rezultat.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Close