Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 12:05 Inne

Jakie zalety i wady mają ścienne lamele

Wnętrzarskie trendy zmieniają się z biegiem czasu. To, co akurat jest modne w temacie wykończenia wnętrz przede wszystkim zależy od tego, jakie materiały są dostępne. Równie istotne są nowinki technologiczne lub nowe materiały. Takie nowości ukazują się co jakiś czas, ale dostępna obecnie pula materiałów wykończeniowych pozwoli tworzyć ogromną ilość bardzo ciekawych rozwiązań. Pośród nich każda osoba wyszuka to, co będzie się podobało. A projektowe możliwości jedynie będzie ograniczać wyobraźnia projektanta. No i rzecz jasna końcowy budżet inwestora.

Jednym z popularnych pomysłów są lamele. To są listewki ułożone w niewielkiej odległości prostopadle do powierzchni pod nimi. Ułożenie w takiej formie daje parę wymiernych korzyści. Po pierwsze, zmienia się optyka pomieszczenia. Zależnie od kierunku w jakim są ułożone uzyskuje się efekt podwyższenia lub wydłużenia. Po drugie lamele ścienne dają wrażenie głębi. I po trzecie elementy te rozpraszają dźwiękowe fale, zapewniając przyjemną akustykę w całym pomieszczeniu i jednocześnie trochę je wygłuszając.

Tak dużo zalet mają te cienkie listewki. Jeśli dodać, że to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, to przepis na sukces gotowy. Nikogo nie dziwi zatem, że lamele cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno pośród klientów jak i projektantów. W zależności od zastosowanych materiałów i wielkości modułu, będą pasować jako wykończenie dowolnych pomieszczeń. Można dopełnić nimi ekskluzywne wnętrza, ale równie dobrze odnajdą się w prostym skandynawskim stylu czy surowym loftowym klimacie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Close