Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 14:26 Budownictwo, Przemysł • One Comment

Jakie zalety posiadają bentonitowe maty

Odpowiednia ochrona przed wilgocią i wodą ma bardzo duże znaczenie dla trwałości różnego rodzaju obiektów przemysłowych i budynków. Dopuszczenie do tego, żeby wilgoć dostała się do środka to ryzyko nie tylko uszkodzenia konstrukcji i zwiększenia korozji, ale też i rozmaite kłopoty wiążące się z niszczonym wyposażeniem. Dlatego niezwykle istotne jest odpowiednie zabezpieczenie przed oddziaływaniem wilgoci, przy wykorzystaniu najróżniejszych technik. Pośród nich w ostatnich czasach coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć maty bentonitowe. Przede wszystkim mają one wysoką skuteczność, co w porównaniu z niewysokimi kosztami stanowi trwałą i wydajną ochronę. Tego typu maty wytwarzane są przy pomocy nowatorskiej technologii igiełkowania, w jakiej warstwy takiej maty są ze sobą zespajane przy pomocy małych igieł, co daje duże zespolenie i jednolity rozkład masy bentonitowej w środku.

Różnych warstw w typowych matach jest jedynie trzy, choć w sprzedaży pojawiają się również bardziej zaawansowane rozwiązania. Warstwy zewnętrzne stanowi mocna i wytrzymała geotkanina. Dysponuje ona obniżoną przepuszczalnością, a jednocześnie jest dość odporna na mechaniczne uszkodzenia. Dzięki temu w typowych zastosowaniach nie ma ryzyka jakiś przypadkowych uszkodzeń, i takie rozwiązanie z powodzeniem być może stosowane. Jeśli pojawi się taka potrzeba, to kupić też można maty wzmocnione dodatkową warstwą polimeru, jaki znacząco poprawia parametry wytrzymałościowe.

Między dwiema warstwami geotkaniny umieszczona jest trzecia warstwa bentonitu. Ten materiał charakteryzuje się dużą pochłanialnością wody, a w tym procesie zmienia się on w uszczelniający żel. Taki żel przenika do wszystkich szczelin murów czy fundamentów, i dzięki temu chroni przed wnikaniem wody do wnętrza. Bentonitowe maty są z powodzeniem wykorzystywane do izolacji domów, obiektów przemysłowych i innych budowli, stosować je także można w zbiornikach retencyjnych czy jako zabezpieczenie wałów. Jeśli ktoś będzie chciał się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, to może w oknie wyszukiwarki wpisać hasło bentonite carpet i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 10 times, 1 visits today)
Close