Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 16:33 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Dlaczego oryginalne mozzarelle tak wyśmienicie smakują

Chyba nikt sobie nie wyobraża typowej pizzy włoskiej bez roztopionej mozzarelli. Ser ten jest równie charakterystyczny co wspomniana wcześniej pizza, lazania czy spaghetti. Lecz mozzarellę wykorzystuje się w wielu innych potrawach na gorąco, oraz jako dodatek do sałatek i surówek. Sery mające w nazwie mozzarella są popularne także w naszym kraju, choć tym dostępnym w zwykłych sklepach do oryginału jednak dużo brakuje. Oryginalna mozzarella włoska produkowana jest nie tylko z najwyższej jakości składników, lecz również według oryginalnej receptury, w jakiej każdy szczegół ma duże znaczenie.

Mleko krowie wlewane jest do kadzi, do której dodaje się następnie podpuszczkę. Po podgrzaniu zawartości kadzi rozpoczyna się tworzenie skrzepu, który po paru godzinach jest gotowy do odcedzenia. Istotną częścią całego procesu jest kąpiel masy w gorącej wodzie, przez co powstają charakterystyczne włókna. Na zakończenie ser dzieli się na kulki i umieszcza w słonej wodzie dla wzmocnienia smaku. Rzecz jasna Włosi mają jeszcze wiele różnych odmian tego sera, a jedną z ciekawszych jest mozzarella burrata. W czasie jej produkowania dodawana jest jeszcze nieduża ilość śmietanki.

Przez to właśnie ser ten zyskuje maślaną, ciekawą konsystencję, i smakuje całkowicie inaczej niż normalny, pomimo że również robiony jest z mleka krów. Charakterystyczna dla niego jest kieszonka, do jakiej zostaje wlana wspomniana wcześniej śmietanka. Po przecięciu tej kieszonki z wnętrza zacznie wypływać gęsta zawartość.

Do wytwarzania mozzarelli jest wykorzystywane nie tylko mleko krowie, ale też i coraz częściej od bawołów. Ten mało znany u nas gatunek jest bardzo popularny we Włoszech, i właśnie z takiego mleka powstaje kolejny typ pysznego sera, a mianowicie mozzarella buffala. Buffala ma inny smak niż zwykłe mozzarelle, jest znacznie bardziej tłusta, a jednocześnie lekko kwaskowa. Ma też w sobie mniejszą ilość cholesterolu, co na pewno wpływa bardzo korzystnie na zdrowie. Jeśli ktoś chciałby ją zakupić, to musi znaleźć jeden ze sklepów oferujących produkty włoskie oryginalne i tam zamówić co potrzebuje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Close