Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 10:16 Biznes, Finanse

Hostingi stron internetowych – jakie są ich popularne rodzaje

Współczesny świat powszechnie korzysta z możliwości internetu, a jednym z najistotniejszych jego elementów są różne strony i serwisy. Jednak wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, jakie rzeczy się dzieją po kliknięciu w link, i jak to w praktyce wszystko działa. Żeby jakaś strona mogła zostać wyświetlona przez jakąś przeglądarkę, to fizycznie umieszczona być musi na jakiś odpowiednim hostingu. W zależności od budowy są to same zdjęcia i pliki, lecz często wykorzystywane są także różne bazy. Takie hostingi są podłączone do sieci oraz mają specjalne oprogramowanie, jakie generuje odpowiedzi na to, co chcą użytkownicy.

Dzisiaj przeważnie spotyka się trzy rodzaje hostingów stron, a ich wybór uzależniony będzie od paru czynników. Jeśli jakaś strona nie będzie generować bardzo dużego transferu ani też mocno obciążać serwera, to bez problemów starszy jakiś współdzielony hosting. Jego dużą zaletą są niskie ceny oraz to, że praktycznie nic nie trzeba przy nim robić. W dobrych firmach za taką usługę zapłaci się maksymalnie dwadzieścia kilka złotych miesięcznie, a jeszcze bardziej opłacalna będzie roczna opcja.

Pilnowaniem stabilności działania będą się zajmować doświadczeni specjaliści, dzięki czemu nie ma potrzeby znania się na zarządzaniu systemami operacyjnymi czy aktualizowaniu programów. Jeżeli ktoś potrzebował będzie większej mocy obliczeniowej, to być może będzie dla niego odpowiedni hosting VPS serwer. W tym rozwiązaniu klienci dostają wydzielone zasoby pamięci i procesora, ale na jednej fizycznej maszynie takich kont może być parę. Ta opcja zapewnia dużo elastyczności, gdyż jeżeli będzie potrzeba powiększenia parametrów, to bez żadnego problemu da się to wykonać. Najdroższym, lecz również najlepszym rodzajem hostingu będzie dedykowany, gdy jest do dyspozycji cały serwer. Sporo firm poza uniwersalnymi rozwiązaniami oferuje również dedykowane konta pod konkretne zastosowania. Niezwykle popularny na przykład jest hosting WordPress SSD, dedykowany dla właścicieli blogów.

+Tekst Sponsorowany+

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close