Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 11:24 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Jak optymalnie dobrać monitoring do swojego domu

Dom czy mieszkanie zabezpieczyć można na wiele sposobów. Przede wszystkim ważne są solidne wejściowe drzwi z atestowanymi zamkami, jeśli chodzi o bramę na posesję przyda się też zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Przy jego pomocy da się sprawdzać, kto akurat zawitał, i w razie potrzeby wygodnie zarządzać otwarciem. Zarówno na zewnątrz obiektu, jak też w jego wnętrzu zostać też zamontowany system monitoringu.

Przeważnie złożony on jest z kilku specjalnych kamer oraz rejestratora przesyłanego obrazu. Kamery monitoringu należy wybrać takie o możliwie jak najlepszych parametrach, bo to ma bezpośrednie przełożenie na jakość obrazu. Obecnie minimum, które tego typu kamera IP Hikvision musi mieć, to standard HD. Jeżeli będą tylko takie możliwości, to dużo korzystniej będzie zakupić urządzenia full HD. Różnica w cenie nie jest zbyt duża, a jeśli chodzi o możliwości przeanalizowania szczegółów obrazu, to nie ma co porównywać takich kamer do siebie. Szczególnie jeśli wybierze się dobrego, sprawdzonego producenta, a nie jakieś niemarkowe sprzęty.

Z kamerami o niskiej cenie generalnie trzeba trochę uważać, bo często ich teoretyczne parametry mocno odbiegają od stanu faktycznego, a to może znacznie obniżyć skuteczność ochrony. W przypadku urządzeń montowanych poza budynkiem warto też dopilnować, żeby miały one odpowiednie obudowy, ponieważ będą one narażone na oddziaływanie niekorzystnych atmosferycznych warunków. Bardzo przydatną funkcjonalnością jest zamontowanie w kamerze detektorów ruchu. Tym sposobem będą one aktywowane jedynie wtedy, gdy jakaś osoba się znajdzie w widocznym polu, co znacznie zmniejszy rozmiar filmów.

Te zaś muszą być w jakiś sposób nagrywane, a do tego służy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Od jego możliwości zależeć będzie, jak monitoring będzie działał, z tego też powodu nie warto wybierać tanich rozwiązań, które posiadać będą liczne ograniczenia. Planując nabycie takiego wyposażenia pomyśleć od razu można o pozostałych zakupach, i w zamówieniu może się na przykład znaleźć gniazdo z uziemieniem Simon.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Close