Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 00:09 Motoryzacja, Transport

Jak używać preparatów do regeneracji silników i skrzyń biegów

Codzienne użytkowanie skrzyń biegów, silników i innych mechanicznych urządzeń będzie się wiązało z tym, że po jakimś czasie zaczną się one zużywać. Wynika to z tego, że pomiędzy poszczególnymi częściami bez przerwy występuje tarcie, nawet pomimo używania olejów i smarów. Proces ten występuje cały czas, co sprawia że wraz z mijającymi latami eksploatacji zużycie będzie postępować. Z pewnością można to przyhamować zmieniając odpowiednio często olej, lecz są też inne metody na to, aby utrzymać cały mechanizm w dobrej kondycji. Do tego oleju dodać bowiem można różne środki do regeneracji, jakie pewien czas temu pojawiły się na rynku.

Działanie tych preparatów jest oparte na tym, że na powierzchni roboczych elementów tworzy się cieniutka i bardzo wytrzymała ceramiczna warstwa. Powoduje ona zmniejszenie tarcia między tymi częściami, a to ma przełożenie na liczne korzyści związane z eksploatacją. Przede wszystkim zmniejszone tarcie to też mniejsze opory, czyli do napędu danego układu trzeba mniejszą ilość energii. Zależnie od rodzaju pojazdu oszczędności sięgać mogą od kilku do nawet kilkunastu procent, co przy dzisiejszych cenach paliw jest dość istotne.

Poza tym dzięki takiej powłoce zewnętrzne powierzchnie elementów stają się twarde, a przez to narażone w mniejszy sposób na zużycie. Preparaty do regeneracji można wykorzystywać do dużej ilości mechanizmów. Sprawdzają się one dobrze w przypadku silników samochodowych, dotyczy to zarówno osobowych pojazdów jak też przemysłowych i rolniczych. Szczególnie w tych ostatnich ma to duże znaczenie, ponieważ muszą one pracować pod dużymi przeciążeniami. W przypadku skrzyń biegów, przekładni i mostów użycie środków do regenerowania wycisza pracę tych elementów i ogranicza wibracje, ale też nawet kilkukrotnie zwiększa trwałość elementów.

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to w wyszukiwarce może podać hasło stosowanie dodatku do oleju silników spalinowych i zaznajomić się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Close