Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Visit Sponsor

Autor: 13:06 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Przemysł

W jakich przypadkach warto stosować śruby ocynkowane

Wiele osób nie przykłada zbyt dużej uwagi do wybieranych śrub podczas stawiania najróżniejszych obiektów. Przeważnie wybiera się jakieś tanie lub też takie, jakie akurat znajdą się pod ręką, bez zastanawiania się nad tym, co się stanie po kilkunastu latach. A normalna stal, szczególnie jeśli będzie bez zabezpieczenia, w szybkim tempie będzie rdzewieć. To może się wiązać z tym, że takie złączenia po jakimś czasie staną się dużo słabsze, lub w skrajnych przypadkach wręcz pękną, zagrażając stabilności danego urządzenia czy obiektu.

Tak więc w przypadku zwykłych śrub niezbędne jest zapewnienie im odpowiedniej ochrony. Najlepiej to zrobić poprzez nałożenie farby lub lakieru, co zabezpieczy skutecznie metalową powierzchnię przed wilgocią czy jakimiś innymi substancjami chemicznymi. Kolejną możliwością, coraz chętniej wybieraną przez inwestorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Śruby tego typu wprawdzie są trochę droższe w zakupie, lecz jeżeli do normalnych doliczy się malowanie i konserwację, to niejednokrotnie koszty okazują się porównywalne.

A ogromnym plusem śrub ocynkowanych będzie to, że są one bardzo odporne na zjawisko korozji. Jeśli nie ma uszkodzeń zewnętrznej powłoki cynku, to większego problemu służyć one mogą nawet kilkadziesiąt lat. Tego typu śruby są obecnie oferowane przez wiele sklepów. Można je bardzo prosto wyszukać na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki hasło zamów – śruby z łbem sześciokątnym i zapoznając się z wynikami. Przeważnie w sklepach takich otrzyma się również fachowe doradztwo i pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Close